03-635-9687

עריכת צוואה

צוואה מהווה מסמך משפטי אשר בו כל אדם מסדיר את ענייני חלוקת הרכוש שלו לאחר שהוא יפטר מהעולם. מכיוון שישנם לא מעט אנשים שמעוניינים למנוע סכסוכי ירושה וכן מכיוון שישנם אנשים אשר אינם רוצים שהרכוש שלהם יתחלק בהתאם לחוק הירושה אלא בהתאם לרצון האישי שלהם. כמובן שחשוב מאוד להבין כי עריכת צוואה חייבת להתבצע רק בנוכחות ובליווי עורך דין צוואות וירושות מקצועי ומנוסה, אשר יודע כיצד לסייע לכל אדם לערוך צוואה בדיוק בהתאם לרצונו ובהתאם לחוק.

מדוע חשוב לבחור בעורך דין עבור עריכת צוואה?

על אף שכל אדם יכול לערוך את הצוואה שלו באופן עצמאי ולהפקיד אותה אצל רשם הירושות או להותיר אותה לבני המשפחה שלו שלאחר פטירתו יפקידו אותה, הרי שיכולות להיות לא מעט בעיות עם צוואה אשר נכתבת ללא נוכחותו של עורך דין צוואות וירושות. עורך דין צוואות וירושות בקיא בכל חוקי עריכת צוואה, האופן שבו יש לכתוב צוואה על פי החוק, האם ניתן לערוך צוואה בעל פה ואם כן באילו תנאים ועוד. התפקיד שלו הוא לסייע לאדם לכתוב את הצוואה בצורה שתעניק לה תוקף חוקי וכן החתימה שלו על הצוואה מעידה כי היא נכתבה בנוכחותו ועל כן יש פחות סיכוי שתהיה אפשרות לערער עליה. כמו כן, הוא מסייע להפקיד אותה ברשם לענייני ירושות ואם יש צורך לסייע עם הוצאת הצוואה לפועל לאחר שהאדם הולך לעולמו, הרי שהוא יסייע למשפחה לבצע את כל ההליך הנדרש בכדי להוציא את הצוואה לפועל.

כיצד בוחרים עורך דין המומחה בעריכת צוואות?

אם אתם תוהים כיצד בוחרים עורך דין צוואות וירושות שיסייעו לכם בעריכת צוואה, הרי שעליכם לשים דגש על כמה פרמטרים טרם בוחרים בו: ראשית כל, חשוב מאוד לוודא כי עריכת הצוואה מתבצעת על ידי עורך דין מקצועי מאוד בתחום אשר עוסק לא מעט בעריכות צוואה ויודע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר ועל פי החוקים הקשורים לעריכת צוואה. כדאי מאוד לקבל חוות דעת אודות עורך הדין מלקוחות שנעזרו בשירותיו וכן חשוב ביותר לבדוק כי הוא בעל מוניטין בתחום זה.

עריכת צוואה מחיר

לא מעט אנשים מעוניינים לערוך צוואה. צוואה מהווה למעשה מסמך משפטי בכתב אשר בו האדם מסדיר את אופן חלוקת הרכוש שלו לאחר שהוא יעזוב את העולם. מדובר על מסמך שכאשר הוא נכתב בהתאם לכל החוקים יש לו תוקף חוקי מבחינה משפטית וחלוקת הרכוש של האדם לאחר מותו תתבצע בדיוק לפי המסמך המדובר. חשוב מאוד עבור עריכת צוואה לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכתוב את הצוואה בהתאם לחוק כך שלא תהיה בעיה להוציא אותה לפועל וסיכוי קטן מאוד שתהיה אפשרות לערער עליה. אם אתם תוהים לגבי עריכת צוואה מחיר, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

עריכת צוואה – מה חשוב לדעת?

חוק הירושה קובע למעשה כיצד יחולק הרכוש שאדם מותיר אחריו לאחר שהוא עוזב את העולם בין היורשים החוקיים שלו. כלומר, אם האדם לא מותיר אחריו צוואה, הרי שיורשיו החוקיים יכולים להגיש בקשה לצו ירושה לרשם לענייני הירושה אשר יבצע הליך שמטרתו היא לחלק את העיזבון של האדם ליורשיו בהתאם לחוק. ישנם אנשים שאינם מעוניינים שיהיו סכסוכי ירושה בין היורשים וכן, הם אינם מעוניינים שהרכוש יחולק ליורשים החוקיים בהתאם לחוק או בצורה שבה החוק מורה לחלק את הירושה ועל כן, הם משאירים אחריהם צוואה. צוואה היא מסמך משפטי שבו הם כותבים בצורה חוקית ומפורשת כיצד הם רוצים שהרכוש שלהם יחולק ולמי הם רוצים שהרכוש שלהם יחולק. לרוב הצוואה תופקד אצל הרשם לענייני ירושה ולאחר שהאדם יעזוב את העולם תהיה אפשרות להגיש בקשה לצו קיום צוואה לרשם הירושות. כאשר צוואה נכתבת בצורה תקינה ותקפה, לרוב לא תהיה אפשרות לערער עליה או שהערעור עליה לא יתקבל. כמובן שמאוד מעניין אנשים לגבי עריכת צוואה מחיר ואכן זה פרמטר שיש לבחון טרם בוחרים עורך דין שיסייע בעריכת הצוואה.

עריכת צוואה מחיר – מה צריך לדעת?

אין ספק שכאשר רוצים לערוך צוואה יש לבדוק גם לגבי עריכת צוואה מחיר. כל עורך דין יכול לתמחר עריכת צוואה בהתאם לשיקול הדעת שלו ועל כן, טרם בוחרים בעורך דין שיסייע לכם בעריכת הצוואה כדאי מאוד לבדוק מול כל אחד כמה הוא דורש. כמובן שלא כדאי להתפשר על עורך דין פחות מקצועי ומנוסה רק בשל מחיר זול יותר שהוא מציע ויש לוודא כי מדובר על עורך דין מומלץ ומקצועי בעל המלצות רבות שיסייע לכם בעריכת הצוואה בצורה הטובה ביותר. חשוב לדעת שככל הצוואה תהיה מורכבת יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר.

עריכת צוואות

עריכת צוואות היא היבט מכריע בתכנון עיזבון שכולם צריכים לקחת בחשבון, ללא קשר לגיל, בריאות או מצב כלכלי. צוואה היא מסמך משפטי המפרט כיצד יחולקו נכסיו ורכושו של אדם לאחר מותו. כתיבת צוואה יכולה לסייע בהבטחת חלוקת נכסיכם על פי רצונכם, וכן היא יכולה לסייע במניעת סכסוכים משפחתיים ומאבקים משפטיים. בחיבור זה נדון בשלבים הכרוכים בכתיבת צוואה, בדרישות המשפטיות ובכמה שיקולים חשובים. משרדו של עורך הדין ונוטריון טל פרי מתמחה במהלך השנים בתיקי דיני ירושה רבים כמו גם דיני משפחה נוספים וענפי משפט נוספים כפי שתוכלו ליהנות ממשרד עורכי דין מוביל.

כללים מועילים לשם עריכת צוואות

ישנם מספר דרכים בהם ניתן לבצע עריכת צוואות. אך מה שחשוב מעל לכל הוא שהצוואות יערכו בצורה ברורה שלא משתמעת לשתי פנים. וכמו כן עדיף שתערך על ידי איש מקצוע כגון עורך דין או נוטריון בכדי להעניק למסמך תוקף משפטי. הינה כמה כללי נוספים של עריכת צוואות בדרך נכונה:

  • לפני שתתחילו לערוך הצוואה, יש לעשות חשבון נפש על הנכסים שלכם ולהחליט למי להשאיר אותם. זה כולל את הנכסים הפיננסיים, כגון חשבונות בנק, השקעות וחשבונות פרישה, כמו גם הרכוש האישי שלך, כגון הבית, המכונית וחפצי ערך אחרים. צריך גם לשקול את מי רוצים לקרוא כמוטבים שלך, כולל בני משפחה, חברים וארגוני צדקה
  • אמנם ניתן לכתוב צוואה ללא עזרת עורך דין, אך מומלץ מאוד לפנות לייעוץ משפטי על מנת לוודא שהצוואה שלכם תקפה משפטית וניתנת לאכיפה. עורך דין יכול גם לעזור לך להבין את הדרישות המשפטיות ליצירת צוואה
  • בעת עריכת הצוואה, חשוב להיות ברור ותמציתי. לציין בבירור את הרצונות לגבי אופן חלוקת הנכסים, ולכלול הוראות או תנאים ספציפיים עבור המוטבים שלך. יש למנות את מנהל העזבון שלך וכל מנהלי העזבון החלופיים, למקרה שהבחירה הראשונה שלך לא תוכל למלא את חובותיהם. אם יש לך ילדים קטינים, עליך לציין גם את האפוטרופוס שיטפל בהם במקרה של פטירה
  • על מנת שהצוואה תהיה תקפה מבחינה משפטית, יש לחתום עליה. הדרך הפופולרית ביותר היא עריכת צוואה בנוכחות של שני עדים שאינם נהנים או קשורים אליך בשום צורה. הם חייבים לראות אותך חותם על הצוואה, ואז לחתום עליה בעצמם בנוכחותך

סיכום דבר

על מנת שתהיה עריכת צוואה  תקפה מבחינה משפטית, עליה לעמוד בדרישות מסוימות, שהן: המוריש (הכותב את הצוואה) חייב להיות בגיל חוקי ובעל שכל, הצוואה חייבת להיות בכתב, על הצוואה להיות חתומה על ידי המוריש, על הצוואה להיות עדים לפחות שני עדים שאינם נהנים או קשורים למוריש. אילו הם התנאים הבסיסיים של עריכת צוואות בדרך המקובלת ביותר. כנסו כעת לאתר משרדו של עורך הדין ונוטריון פרי וקבעו עמו פגישת ייעוץ.

כללים מועילים לשם עריכת צוואות

עריכת צוואה

השאירו פרטים:

מעל עשור של ניסיון בדיני משפחה
מעל 90 אחוז נצחונות בתיקים
רגישות לצד מומחיות
התמחות בתיקי גירושין וצוואות מורכבים
יחס חם ואישי לכל לקוח
הקפדה על דיסקרטיות מוחלטת

עוד בנושא

עורך דין מזונות
עורך דין מזונות

משרד עורכי דין מוביל לענייני גירושין ומזונות ילדים עם פתרונות יצירתיים שטובת הילד היא במעלה ראשונה. עורך דין דיני מזונות בתהליך של גירושין, דנים בסוגיות

קרא עוד »
עורך דין צוואות
עורך דין צוואות

משרד עורכי דין טל פרי מביא עימו ידע ובקיאות בניסוח צוואות, ניהול צווי ירושה, התנגדות לצוואות, וקיום צוואה. עורך דין לענייני צוואה כמעט כולם מכירים

קרא עוד »
דילוג לתוכן